سلام برای این موضوع می نویسم:

سحری:

بهتر است سحری را مانند ناهار میل کنیم. یعنی غذایی که هنگام ناهار در روز های عادی می خوریم در سحری های ماه رمضان نیز میل کنیم.

افطاری:

هم چنین بهتر است افطاری را مانند صبحانه ای سبک میل کنیم؛ این که می گم صبحانه سبک، برای کسانیه که صبحانه هاشون معمولا مفصله.به نظر شما دلیل این صبحانه سبک چیه؟ یعنی مگه نمیشه یه صبحانه مفصل خورد؟ پاسخ من اینه که: بلی البته که می تونیم صبحانه مفصل بخورن؛ اصلا هر جور دوست دارن میتونن افطار کنن؛ولی چون روزه دار در طول روز  چیزی وارد دستگاه گوارش خود نکرده، دستگاه گوارش او آماده پذیرش این همه موادب خوراکی نیست. برای همین بهتره افطاری مختصر باشه. حتّی اگر می خواهیم مفصل بخوریم با فاصله بخوریم و درضمن منظور از فاصله 10 دقیقه یا 15 دقیقه نیست؛ منظور از آن، برای مثال حداقل 30 دقیقه است(البته این عدد را خودم گفتم و مدرک رسمی ای برای آن ندارم).

و حالا شام...:

بعضی ها فکر میکنن در ماه رمضان شام و افطاری با هم فرقی ندارن و افطاری یعنی شام!!! که من فکر می کنم این عقیده به خاطر با هم خوردن شام و افطاریه! خوب همون جور که می دونیم، و همون طور که افطاری را بهتر است سبک (یا مفصّل ولی بافاصله) میل کرد، شام را نیز بهتر است با فاصله ای مناسب از افطار میل کنیم. مشخصا این فاصله باید خیلی بیشتر از فاصله ی بین دو قسمت افطاری مفصّل باشه. مثلا 1 ساعت بعد از افطار.

هم چنین ما می توانیم در طول شب تا قبل از خواب برای کم نشدن مقدار آب بدن در روزه ی روز بعد، مقدار زیادی آب بنوشیم. البته لازم نیست همه ی آن ها را به طور مستقیم بنوشیم. مثلا خوردن هندوانه، اونم تو این هوای گرم، میتونه مقدار زیادی از آب بدن رو تأمین کنه. یا خوردن انواع میوه های آبدار، انواع سبزی و دیگر موادّ خوراکی آبدار.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانیم به این گزارش مراجعه کنیم.

با تشکّر از شما دوستان عزیز. منتظر نظرهای شما هستیم.